Személyi feltételek

Pedagógusaink

• Czirjákné Veszeli Krisztina » tanító, ember és társadalom műveltségi terület
  • Csehné Szántó Hedvig » történelem-orosz-könyvtár szakos tanár
  • dr. Cserhalminé Demeter Edina » tanító-magyar spec.-etika és erkölcstan, szakvizsgázott pedagógus, közoktatási vezető
  • dr. Fogarasi Szabolcsné » matematika-tanító, okleveles pedagógia tanár, az inkluzív nevelés okleveles tanára, szakvizsgázott pedagógus
  • Drahosné Nádasi Ildikó » magyar nyelv és irodalom - angol nyelv és irodalom szakos tanár
  • Gulyás Anna » angol-német szakos tanár
  • Hajduné Theisz Katalin » tanító, közoktatási vezető - szakirányú szakképzettség
  • Hársfalviné Hudák Erika » magyar-ének szakos tanár
  • Jakobinyi Éva » testnevelés-orosz szakos tanár
  • Jenei Istvánné » matematika-kémia szakos tanár
  • Lakatosné Horváth Judit » tanító
  • Laskainé Recsák Erzsébet » tanító-gyógypedagógus, mesterpedagógus - köznevelési szakértő, közoktatási vezető - szakirányú szakképzettség
  • Lipők Lászlóné » tanító, magyar műveltségi terület
  • Molnárné Jónás Ágnes » tanító, magyar műveltségi terület
  • Muraci-Fenyőfalvi Mónika » történelem-földrajz szakos tanár
  • Palkó Rita » biológia-rajz szakos tanár
  • Pásztorné Nagy Gizella » magyar-orosz-német szakos tanár
  • Péter Zoltán Krisztián » matematika-fizika szakos tanár, számítástechnika szakos tanár, okleveles matematikatanár, okleveles fizikatanár
  • Póka Imre » testnevelés-orosz szakos tanár, közoktatási vezető - szakirányú szakképzettség
  • Pristyák Zsuzsanna » tanító
  • Puskás Csabáné » tanító-testnevelés spec.koll.
  • Sasváriné Juhász Enikő » történelem szakos tanár és művelődésszervező
  • Sivadó Miklós » tanító
  • Suhajda András Péterné » tanitó - ének-zene spec. koll.
  • Szabó Katalin » magyar nyelv és irodalom szakos tanár - drámapedagógus
  • Szatmár Zoltán » tanító-könyvtáros
  • Székelyföldiné Baksa Katalin » biológia-mezőgazdasági ismeretek szakos tanár, okleveles földrajztanár, mesterpedagógus - köznevelési szakértő, közoktatási vezető - szakirányú szakképzettség
  • Szóláth Erika » tanító, ének-zene spec.koll.
  • Vasenszki József » biológia-technika szakos tanár
  • Vácz-Gyüre Rita » matematika-informatika szakos tanár

Nevelő - oktató munkát közvetlenül segítő munkatársak

• Pisák Jánosné » iskolatitkár - pedagógiai asszisztens
  • Mushó Dóra » pedagógiai asszisztens - művelődésszervező/pr szakirány, gyermekpszichológiai konzulens
  • Szalay Szabolcs » rendszergazda

Az iskola vezetősége

• Gyula Szabolcs
  • » informatika-technika szakos tanár, szakvizsgázott pedagógus, közoktatási vezető «
  • tagintézmény-vezető
  • Horváthné Reményi Lívia
  • » tanító, közoktatási vezető - szakirányú szakképzettség, okleveles pedagógia tanár, mesterpedagógus - szaktanácsadó «
  • tagintézmény-vezető helyettes

Iskolánkban 34 fő pedagógus dolgozik. 16 tanító foglalkozik az alsó tagozatos tanulókkal, a felső tagozatosokat 18 tanár tanítja. Az iskolai könyvtárban 1 fő, a fiókkönyvtárban szintén 1 fő látja el a mindennapi munkát.

A tagintézmény-vezető közvetlen segítője 1 fő tagintézmény-vezető helyettes és 1 fő iskolatitkár, akik közvetlen kapcsolatban állnak a gyerekekkel és a szülőkkel is. A gazdasági munkát 1 dolgozó látja el. Az iskola folyamatos karbantartását 2 fő látja el. 3 takarító tartja folyamatosan tisztán az iskola épületét.

Iskolánk tanulólétszáma általában 371 fő. Tanulócsoportjaink száma: 16, évfolyamonként két párhuzamos osztály. Átlagos osztálylétszám: 22 fő

A tanulók beilleszkedése az iskolai szokásrendbe általában nem okoz gondot. Az iskola tanulmányi eredménye átlagosan: 4,2. A kitűnő tanulók száma: 100-110 között ingadozik. A magatartás és szorgalom átlag: 4,4-4,6 között változik.

Az intézmény szakos ellátottsága 100 %-os. A pedagógusok továbbképzése folyamatos, nevelőtestületünk tagjai nyitottak az újra. Büszkék vagyunk arra, hogy tantestületünkből 23 fő sajátította el az új tanulásszervezési módokat, s ez alapján végzik mindennapi oktató-nevelő munkájukat. Iskolánk pedagógusai élen járnak az innovációs tevékenységben, s a kor követelményeinek megfelelően a számítógép használata az iskolai munka szerves részévé vált.

5-6. évfolyam: kötelező óraszám: 28 óra.

7-8. évfolyam: Kötelező óraszám: 31 óra.

Tehetséggondozó szakkörök: angol, rajz, informatika, fiú torna, biológia, fizika, néptánc, szolfézs-furulya.

Informatikaoktatás: 3-8. évfolyamon tantárgyi órakeretben.

Képzési specialitások

• Informatikaoktatás (tanórában 3-8. évfolyamon)
  • Idegen nyelv oktatás (1-3. évfolyamon választható tanóra keretben)
  • Úszásoktatás (4. és 6. évfolyamon)
  • Gyógytestnevelés
  • Kompetencia alapú oktatás
  • Néptáncoktatás

Oktató - nevelő munka

Intézményünk 8 évfolyamos általános iskola. Általános műveltséget megalapozó általános iskolai oktatás: 16 tanulócsoport, 8 alsó tagozatos csoport, 8 felső tagozatos csoport. 1-2. évfolyam iskolaotthonos forma. 3-4. évfolyam tantárgycsoportos, napközis forma. 5-6. évfolyam szakrendszerű oktatás, napközis forma. 7-8. évfolyam szakrendszerű oktatás, napközis forma.

1-2. évfolyam: kötelező tanórai foglalkozások: 27 óra. Napközis foglalkozások: 20 óra. Választható tantárgyak; német, angol nyelv: heti 1 óra. Néptánc.

3. évfolyam: kötelező órák száma: 28 óra. Választható tantárgyak; német, angol nyelv: heti 2 óra, néptánc.

4. évfolyam: kötelező órák száma: 27 óra. Választható tantárgyak; néptánc.